Nem árulja el a mentőszolgálat, hány háziorvos írt alá ügyeleti szerződést
Az orvosi kamarának nincsenek pontos adatai.
Az orvosi kamarának nincsenek pontos adatai.
A férfit súlyos sérülésekkel vitték kórházba.
A sérültek közül tízen gyerekek.
Stabil állapotban került kórházba.
A panaszok alapján hibát követtek el az ügyeleten.
Az Országos Mentőszolgálat hurráoptimista bejelentését azért némiképp árnyalhatja, hogy Győr környékén egyetlen háziorvos sem írta alá az új rendszerhez szükséges szerződést, és itt rezidenseknek és szakorvosjelölteknek kell fenntartaniuk a rendszert.
Az Országos Mentőszolgálat szerint az előkészületek jól haladnak, viszont sajtóinformációk szerint Győr körzetében egyetlen háziorvos sem írta alá az ügyeleti szerződését.
A MOK helyi szervezetének elnöke szerint csak Győrben 61 orvos kapott beosztást – a dolog szépséghibája, hogy közülük többen nem szerződtek le arra, hogy az új rendszerben ügyeljenek.
A barátnője és az edzőtársak is segítettek az életmentésben, sokáig küzdöttek a férfi életéért, de nem sikerült megmenteni.
Az átalakított ügyeleti rendszerben dolgozó orvosoknak alá kell írniuk, hogy nem szivárogtatják ki a bizalmas információkat.
Nem indul tökéletesen az új ügyeleti rendszer, amelyet az országban elsőként Hajdú-Bihar megyében vezetnek be február elsejétől. Miután ezt ebben a formában nem tesztelték, van olyan orvos, aki szerint vakrepülés az egész. A cél, hogy a betegek egységesebb, jobb ellátást kapjanak, de kérdés, ez megvalósul-e. A szkeptikusok azt látják: nem biztos, hogy jobb, de biztos, hogy kevesebb helyen lesz ellátás. Az Országos Mentőszolgálat természetesen az értékeket hangsúlyozza. Az átalakítás nem pusztán egészségügyi kérdés: ennek sikerén múlhat Takács Péter államtitkár politikai sorsa. Több szakemberrel átbeszéltük, milyen változást hoz az új rendszer, mik az aggályok és milyen pozitívumokat látnak benne az érintettek.
Bravúros akcióval segített egy iszapba ragadt, fagyási sérüléseket szenvedő férfin a mentőszolgálat egyik mentőhelikopterének személyzete a Somogy megyei Karád közelében.
A Magyar Orvosok Szakszervezetének elnöke szerint nagyon fontos lenne mielőbb tájékoztatni az orvosokat és a betegeket is.
Azt nem tudni, hogy a fiatal és a barátja miért kapaszkodott fel a tartálykocsira.
Még a mentőben is megtorlással fenyegetőzött a harmincéves férfi, amiért segítettek rajta.
Erőből akar átvinni a kormány valamit, de nem tudja, hova akar eljutni – mondta a hvg360-nak a Magyar Orvosok Szakszervezetének alelnöke a most élesedő egészségügyi változtatásokról. Rajháthy Beatrix szerint ezután nem lesz gazdaságosabb a rendszer, de nagyobb lesz a zűrzavar. A pontos teendőkről, például, hogy kinek, mikor, hová kell mennie, szinte semmit sem tudni. Közben megroppanhat a háziorvosi ellátás, hiszen egyes orvosok finanszírozása több százezerrel csökkenhet, miközben a rezsiszámlák az egekben vannak. Arra sem lehet mérget venni, hogy az idős háziorvosok nem mennek végleg nyugdíjba, ha késő este ügyelniük kell.
Egy ápolónő, majd a mentők is ellátták az egy hónapos babát, akinek szerencsére nem lett komolyabb baja.
A mentők bejegyzésének értelmezéséhez nem kell túl sok magyarázat.